background img

Reklama

grzybowysklep

Osłabienie odporności

Agaricus (2 x 1 do 2 kapsułek ekstraktu) zawiera, jak wykazały badania, dużo wartościowych polisacharydów, które długotrwale modulują i stymulują układ immunologiczny. Dochodzi wtedy do podwyższenia liczby i aktywacji naturalnych komórek żernych, które niszczą bakterie i wirusy oraz wspomagają wydalanie substancji obcych. Ponadto intensyfikuje się tworzenie chemicznych substancji przekaźnikowych, które także sterują procesami obronnymi. Wpływa to na powstawanie wielu rodzajów nowotworów oraz na wzrostu guzów. Od pewnego czasu stosuje się w USA ekstrakty z ABM we wspomagającym leczeniu pacjentów chorych an AIDS.

Coriolus (2 x 3 tabletki z proszku) także wspomaga obronę komórkową. Wykazuje on w badaniach silne działanie antynowotworowe i dużą skuteczność w leczeniu różnych chorób zapalnych. Coriolus działa antybakteryjnie, przeciwgrzybiczo i antywirusowo. W przypadku pacjentów nosicieli HIV zaobserwowano znaczną poprawę jakości życia i zmniejszenie zmęczenia.

Maitake (2 x 2 tabletki z proszku) wykazał w badaniach skuteczność w leczeniu nie tylko szeregu chorób nowotworowych. Skuteczność tego grzyba witalnego w działaniu przeciwko wirusowi HIV została potwierdzona przez Narodowy Instytut Badań nad Rakiem USA oraz Narodowy Urząd Zdrowia Japonii. Doświadczenia pokazują, że przy zastosowaniu Maitake frakcji D zapobiegano w środowisku in votro niszczeniu limfocytów pomocniczych T przez wirus HIV. Pozwala to przypuszczać, że można spowolnić znacznie rozwój infekcji HIV do wystąpienia objawów AIDS.

Cordyceps (2 x 1 kapsułek ekstraktu) powoduje, jak pokazują studia, wyraźne podwyższenie aktywności naturalnych komórek żernych i makrofagów, co również sprawia, że zastosowanie tego grzyba przy leczeniu nowotworów lub Aids jest uzasadnione.