background img

Reklama

grzybowysklep

Stosowanie kuracji

W podawanych przez nas informacjach na temat dozowania należy zawsze dostrzegać różnice pomiędzy proszkiem a ekstraktem.

Niezmiernie ważne jest to, czy zażywacie proszek czy też ekstrakt, ponieważ ta różnica może mieć decydujące znaczenie. Dlatego kilka słów wyjaśnienia:

Proszek jest dostępny w sprzedaży luzem, jako tzw. Mieszanki specjalne, także w tabletkach lub kapsułkach. Uzyskiwany jest w wyniku suszenia, a następnie zmielenia całych owocników danego grzyba tak, by powstał proszek. Proszek zawiera wszystkie minerały, witaminy itd.

Ekstrakt występuje w sprzedaży najczęściej w postaci kapsułek (są również producenci oferujący proszek w kapsułkach.). Najpierw owocniki są suszone, a następnie mielone do postaci proszku. Potem proszek jest poddawany ekstrakcji z wykorzystaniem gorącej wody, co oznacza, że składniki rozpuszczalne w wodzie przenikają do cieczy, a następnie znowu w wyniku suszenia przekształcane są do postaci proszku. Podczas tego procesu następuje wymycie wszystkich składników nierozpuszczalnych w wodzie, których ekstrakt nie zawiera.

Cały proces produkcji ekstraktu ma na celu uzyskanie wysoko skoncentrowanych polisacharydów, tak istotnych przy ciężkich chorobach (nowotworowych). Należą one do składników rozpuszczalnych w wodzie, a w sproszkowanym ekstrakcie występują w stężeniu 20 razy silniejszym niż w sproszkowanych grzybach. Aby osiągnąć ten sam efekt stosując proszek z grzybów, należałoby przyjąć ich 20razy więcej niż ekstraktu.

Upraszczając można zasadniczo stwierdzić, że proszek z grzybów stosowany jest w przypadku dolegliwości oraz chorób nie zagrażających życiu człowieka, natomiast ekstrakt należy zażywać przy ostrych i ciężkich chorobach, np. przy nowotworach, często w kombinacji z proszkiem.

Oczywiste jest, że ekstrakt naturalnie jest znacznie droższy od proszku, to również powinno stanowić dla Was istotną wskazówkę, czy kupujecie proszek czy też ekstrakt. Niestety niektórzy sprzedawcy próbują przedstawiać proszek jako ekstrakt i zgodnie z tym nie dają kupującym stosownych deklaracji czy szczegółowych informacji.

Stosowanie kombinacji różnych grzybów jest bardzo sensowne i na pewno nie zaszkodzi.

W przeciwieństwie do różnych leków, nie występują tu żadne skutki uboczne. Efekt działania jest odczuwalny już po stosunkowo krótkim czasie.