background img

Reklama

grzybowysklep
Coprinus comatus

Coprinus comatus (Czernidłak kołpakowaty)

Coprinus rośnie na rodzimych łąkach, można go również hodować, jednak nie jest grzybem trwałym. Jego właściwości zostały dokładnie przebadane – grzyb ten pochodzi z Europy, pierwsze badania jego zdolności obniżania poziomu cukru we krwi prowadzono już w 1934 r.

Składniki i zastosowanie Coprinus w leczeniu i profilaktyce

Coprinus zawiera znaczne ilości potasu, wapnia, żelaza, magnezu, miedzi, cynku, niacyny, bardzo mało sodu, ponadto stwierdzono występowanie w białku 20 wolnych aminokwasów, w tym wszystkich 8 niezbędnych, egzogennych aminokwasów (których organizm nie może sam wytworzyć, lecz musi je dostarczyć wraz z pożywieniem).

Wysuszony proszek z grzyba znajduje zastosowanie głównie w walce z cukrzycą ale także z innymi chorobami czy dolegliwościami jak przy dolegliwościach trawiennych. Reguluje poziom cukru we krwi, działa przeciwzapalnie i przede wszystkim może powstrzymać następstwa chorób wieńcowych na tle cukrzycowym. Coprinus działa osłaniająco na wysepki Langerhansa (komórki wydzielające hormony w trzustce, np. insulinę). Po półtorej godziny od momentu podania sproszkowanego grzyba zmniejszyła się zawartość cukru we krwi o 41%. Trzy godziny później zawartość kształtowała się na poziomie niższym o 31%, a nawet po sześciu godzinach krew zawierała cały czas o 20% mniej cukru w porównaniu do stanu przed zaaplikowaniem środka. Nie wykazano żadnej znaczącej różnicy pomiędzy obniżającym poziom cukru we krwi działaniem Coprinusa i tolbutamidu (leku przeciwcukrzycowego), jednakże terapia z użyciem Corpinusa działa na przyczyny powstania cukrzycy i nie ma żadnych efektów ubocznych.

Decydującym krokiem, który może uczynić każdy chory na cukrzycę, by zapobiec ślepocie, niewydolności nerek, amputacji nogi, zawałowi serca czy udarowi mózgu, jest dostarczanie organizmowi w wystarczającej ilości składników biowitalnych zawartych w Coprinusie, obniżających poziom cukru we krwi i łagodzących arteriosklerotyczne skutki przemiany cukrów.

Ponadto naukowcy odkryli w Coprinusie składniki inhibujące powstawanie mięsaków i nowotworów. Grzyb ten jest również z powodzeniem stosowany przy hemoroidach i problemach z układem trawiennym (zaparcia). Grzyb ten dostępny jest w sklepach internetowych, między innymi w tym sklepie w postaci ekstraktów w kapsułkach.

Galeria zdjęć

Tagi
Podobne wpisy
Komentarze